evden para kazanma yöntemleri

Yaşadığımız dinamik ve dijital çağın içinde her yıl yepyeni meslekler can bulurken bazı meslekler ise ömrünün sonuna geliyor ve böylelikle yerlerini başkaları dolduruyor. “Nerede eski zamanlar…” dediğiniz o zamanlardan kalan mesleklerin çoğu artık popülaritesini yitirmiş durumda.

Özellikle dijital dünyanın sonsuz büyüyüşü, e-ticaretin hız kazanması ve pandemi dönemiyle beraber online alışverişin öneminin artması gibi durumlar yeni mesleklerin ortaya çıkmasına sebep oldu. İnternet dünyası, daha az enerji ile daha çok para kazanmak isteyenlerin ortak noktası haline geldi. Peki siz evinizde oturarak daha az enerjiyle para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu yazımızda evden çalışarak para kazanmanın yollarını sizler için derledik. Yazıya geçmeden önce avantajları incelemekte fayda var. 

Evden para kazanmanın yolları

Evden Çalışmanın Avantajları 

Denge: Evden çalışarak işiniz ve özel hayatınız arasındaki dengeyi kurabilirsiniz. Artık yolda harcadığınız zamanı ve dakikaları sayarak işlerinizi halletmeye çalışmanızı düşünmenize gerek yok.

Rahatlık: Evden çalışma modeli ile istediğiniz her yerde, kendi zaman planlamanız ile işinizi yapabilirsiniz. Canınız deniz kenarında hava almak istiyorsa ofisinizi oraya taşıyabilirsiniz. Böylece kendinizi kısıtlamak zorunda kalmamış olursunuz.

Tasarruf: Evden çalışarak birçok masrafınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Örneğin artık yolculuk için bir maliyet ödemenize gerek kalmadığı gibi öğle yemeği, kıyafet gibi harcamalarınızı da azaltabilirsiniz. 

Huzur: Evden çalışarak sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İstediğiniz zaman işinizi bırakıp kendinize zaman ayırarak sevdiklerinizi daha çok görebilirsiniz. 

Verim: Mutlu bir iş yaşamına sahip olduğunuzda veriminiz de artar. İşinizi severek yaparak daha verimli olabilirsiniz. 

Saatler: Çalışma saatlerinizi kendinize göre ayarlayarak en verimli olduğunuz saatlere göre programınızı planlayabilirsiniz. Gece çalışmayı seviyorsanız gece çalışabilirsiniz. Bunu, ek gelir sağlama noktasında da düşünebilirsiniz. Saatini kendinizin ayarladığı bir iş en azından başlangıç aşamasında yarı zamanlı idare edilebilir. Böylece iki işte çalışabilirsiniz.

Peki Evden Nasıl Para Kazanabilirsiniz? 

Youtube ile Eğlenerek Kazanın

Artık Youtube içeriklerinin önemini hepimiz farkındayız. Çoğu televizyon kanalı veya ünlü, Youtube kanalı açarak takipçilerini artırıyor ve farklı içerikler üretiyor. Ciddiye alıp üzerine eğildiğiniz zaman bu platformda zaman geçirmek uzun vadede çok kazançlı bir işe dönüşebilir. İzlenmeye değer, eğlendirici, bilgilendirici video içerikleri üretirseniz ve takipçi sayınızı birkaç bine çıkarabilirseniz videolarınız, oynatılan reklamlar ile size fazlasıyla yeterli bir ek gelir kazandırmaya başlayabilir.

YouTube kanalınızda özgün içerikler üreterek bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Böylelikle işbirlikleri yapabilir, sayfanızın takipçi sayısını yükseltebilir ve de daha çok kazanabilirsiniz. 

Evden nasıl para kazanılır?

WhatsApp ile Para Kazanın

WhatsApp’tan para kazanmanın belirli bir yolu yok fakat yine de kazanabilirsiniz! Herkes kendi yöntemini belirleyebiliyor. Tavsiye edeceğimiz ilk yöntem, ücretli WhatsApp grubu kurmanız. Eğer bir alanda iyi ve yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız insanlara bilgi vermek ve onları etkilemek için bir WhatsApp grubu kurabilirsiniz. Bu gruba katılımcı eklerken belirli bir aidat alabilirsiniz. Yani aslında WhatsApp’ı bilgilerinizi satabileceğiniz bir seminer ortamına dönüştürebilirsiniz. Örneğin; Bitcoin ile ilgili analizler yapabiliyorsanız ve analizlerinize güveniyorsanız bunları paylaşabileceğiniz bir grup kurabilirsiniz. Ya da alışveriş fırsatlarını takip ediyorsanız paylaşmak için bir grup kurabilirsiniz. Bu tamamen ilgi alanınıza kalmış bir durum.

Dropshipping Yaparak Para Kazanın

Senelerdir etkisini hiç bitirmeyen dropshipping, az enerjiyle daha çok kazanmak isteyen girişimcilerin öncelikli tercihlerinden biri. Tabii bu sistem ile para kazanmak istiyorsanız kendinize tedarikçi bulmanız öncelikli şart. Güvenilir tedarikçi veya tedarikçiler bulduktan sonra onlardan ürünlerin fotoğraflarını almalı ve özelliklerini listelemelisiniz. Özelliklerini listelediğiniz bu ürünleri kendi e-ticaret sitenizde veya pazaryerlerinde satışa çıkarabilirsiniz. Ticareti sürdüreceğiniz siteyi ve müşteri portföyünüzü en iyi şekilde belirlemeniz ne kadar hızlı büyüyeceğinizi de etkileyecektir.

Sitenizde satış olduğunda panelinize bildirim gelecek ve siz de sipariş bilgilerini tedarikçinize ileteceksiniz. Ürün, alıcıya ulaştıktan sonra ise sizin satıcı olduğunuz siteden ödeme alacaksınız. Bu aşamada fiyatlandırmaya değinmemiz gerekiyor. Sitenizde veya pazaryerindeki mağazanızda ürün listelerken tedarikçideki fiyatın üstüne, belirlediğiniz kârınızı eklemelisiniz. Elbette bu fiyatı çok yüksek tutmamanız da satıştaki önemli faktörlerden biri. Eğer fiyat uygun olursa daha çok müşteri bulabileceğiniz için kazancınız yükselebilir. Dropshipping için iyi bir sermayeye ve müşteri portföyüne sahip olmanız gerektiğini unutmamanızı tavsiye ederiz.

Yeterli sermayem yok, diyorsanız size daha iyi bir önerimiz var!

Sermayesiz E-Ticaret ile Evde Para Kazanın!

Evde veya istediğiniz yerde oturarak para kazanabileceğiniz daha rahat bir iş var! Sermayesiz E-Ticaret Projesi ile şahsınıza ait e-ticaret sitenize sahip olarak satış yapabilirsiniz. Böylece kendi işinizin patronu olarak müşterilerinize kaliteli ürünler sunarken ürün, kargo, personel ve de fiziki mağaza gibi sermaye gerektiren giderlere gerek olmadan kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ne yapmanız ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini anlatan eğitimler ile başarı merdivenlerini güçlü adımlar eşliğinde çıkabilirsiniz. Bu sistemde her şey bizden, satış yapması sizden! Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!